gra miejska na topie gra miejska na topie

Gra miejska i escape room – dwa sposoby na znakomitą zabawę

Dywagując nad dostępnymi formami rozrywkowego spędzania czasu warto bliżej przyjrzeć się grze takiej jak escape room. Pokój zagadek może okazać się dla wielu atrakcyjną opcją. Jest to szansa na aktywne i całkiem fajne spędzenie czasu na przykład ze znajomymi. Inną grą, która także może być strzałem w dziesiątkę jest gra miejska. W obu przypadkach absolutnie nie trzeba wydawać wielu pieniędzy, by móc świetnie się bawić.

Escape room przygodą wartą zachodu

Nawet jeśli w Twojej miejscowości nie działa żaden lokal tego rodzaju, to warto wsiąść w kilka osób w samochód czy komunikację zbiorową i podjechać w najbliższe miejsce zapewniające szansę gry w escape room. Jest to bardzo wciągająca zabawa, która zapewnia masę pozytywnych wrażeń. Koszt na poziomie w okolicach stu pięćdziesięciu złotych za grę nie będzie raczej dla nikogo straszny. Oczywiście wtedy gdy rozłożycie go na każda osobę (pokoje mieszczą średnio koło ośmiu). Dobrze opracowany pokój zagadek to gwarancja niesamowitej przygody, ale też adrenaliny. Pędzący czas i mnożące się zagadki przyprawią o szybciej bijące serce. Czy zdążycie? Wierzę, że tak. I wierzę, że zabawę będziecie długo i miło wspominać.

Pokój zagadek versus gra miejska

Bardziej popularnym rozwiązaniem jest wciąż escape room, ale rosnąca branża jeśli chodzi o grę miejską przyczynia się do wzrostu zainteresowania także tą propozycją. Jest ona szczególnie dobrym wyborem w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda za oknami zachęca do aktywności na zewnątrz. W końcu gra miejska to rozgrywka rozgrywana w miejskiej przestrzeni. Mówiąc wprost – na ulicach miasta, w którym jest organizowana. Warto zatem, by miasto, w którym gramy było atrakcyjne między innymi pod względem wizualnym. Takim z pewnością jest Kraków. Stąd też oferowana między innymi przez www.lostroom.pl – Gra Miejska Kraków jest chętnie wybieraną formą rozrywki w tym wspaniałym mieście.

Powyższe propozycje zabawy są dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym. Trzeba tylko zerknąć na scenariusz i motyw gry, żeby nie zafundować małemu dziecku gry w otoczeniu z horroru. I analogicznie w drugą stronę, by grupa dorosłych znajomych nie wybrała gry z motywem z bajki dla dzieci. Warto również mieć na uwadze obie gry pod kątem imprez czy to firmowych czy urodzinowych. Sprawdzą się na nie wzorowo.