róże kryją piękno róże kryją piękno

Klasyka w Twoim ogrodzie – krzewy róż

O tym, że róża to najbardziej klasyczny rodzaj kwiatów, nazywany nawet królową roślin, wie chyba każdy. Krzewy róż wyróżnia przepiękny zapach i wyjątkowa delikatność. Nic więc dziwnego, że cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród zapalonych ogrodników. Dzięki temu niejedna szkółka róż może pochwalić się coraz większą ilością odmian o różnych walorach. Sadzonki róż sprzedawane w takich miejscach to rośliny najlepszej jakości.

Powody przemawiające za różami

Po pierwsze, róża kwitnie długo i często obficie (w zależności od odmian), zdobiąc bukiety lub donice. Po drugie, przepiękne kolory i ponadczasowa elegancja to coś, co ludzie kochają w różach. Duży wybór barw sprawia, że można urządzić ogród w takich kolorach, jakie się lubi. I po trzecie, róże nie należą do wymagających zbyt dużej pielęgnacji roślin. Można zatem cieszyć się nimi przy równoczesnym małym nakładzie pracy. To często powód, który ostatecznie przemawia, że różami w ogrodzie.

Róże cięte są bardzo popularne, ale sadzonki róż także

Najczęściej w kwiaciarniach kupowane są kwiaty cięte, które jednak tylko przez kilka dni cieszą obdarowanego solenizanta lub jubilata. Coraz częściej decydujemy się na własną uprawę i kupujemy sadzonki róż, aby dłużej cieszyć oko kwitnącymi pąkami. Szczególnie piękne są krzewy róż, posadzone w ogrodzie lub na działce. Jak już wcześniej zostało napisane, nie są to kwiaty szczególnie wymagające w uprawie, a kwitną bardzo długo. Najlepiej sadzić je wczesną wiosną lub jesienią. Nie lubią dużego zaciemnienia, podmokłego i ubogiego podłoża oraz gwałtownych zmian temperatury.

Ze względu na rosnącą potrzebę własnego kawałka trawy, młodzi ludzie coraz częściej stawiają na własny dom z ogródkiem, który obsadzają krzewami i kwiatami. Dzięki temu mogą na co dzień odpoczywać, napawając się widokiem pięknych roślin. Sadzonki róż to rozwiązanie także dla tych, którzy nie mają własnego ogrodu… Róże w donicach, na przykład miniaturowe, można śmiało sadzić także na balkonach, co przyczynia się do rosnącej popularności wśród tych odmian.

Na koniec, jeszcze raz podkreślę, że róże najlepiej kupować w miejscach, gdzie krzewy te powstają, a więc w szkółkach róż. Jakość jest tam nieporównywalnie wyższa niż w wielu zwykłych sklepach.