Procedura sprowadzenia ciała do kraju. Jak i kiedy, możliwe jest sprowadzenie bliskich do Polski?

Śmierć bliskich, to trudny czas dla rodziny zwłaszcza, gdy bliska osoba, odeszła po za granicami kraju. Kiedy dojdzie do tragedii, wiele osób zastanawia się, jako poradzić sobie w tym trudnym czasie, oraz co zrobić, by sprowadzić bliskich do kraju, by zorganizować pogrzeb, oraz pożegnać się.
Aby ułatwić bliskim przejście, prze tak trudny okres w ich życiu, nasza firma, oferuje Państwu wysokiej jakości usługi, którymi jest sprowadzanie zwłok (epitafium-przewozy.pl), szczątków i prochów do kraju.

Niezbędne dokumenty, potrzebne do transportu ciała.

Aby bliscy, mogli sprowadzić ciało bliskiej osoby do kraju, wymagane jest, skompletowanie, oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów dzięki którym, transport będzie mógł się odbyć. Najważniejszym dokumentem, w zależności od kraju, w jakim osoba zmarła, jest akt zgonu lub karta zgonu. To na niej, znajdują się najważniejsze informacje, dotyczące zmarłego. Drugim, równie ważnym dokumentem, jest zaświadczenie o wydaniu ciała. Aby otrzymać dokument, należy zgłosić się do inspektora sanitarnego, który wyda pozwolenie, na podstawie zebranych dokumentów. W przypadku kremacji, bliscy muszą okazać również dokument, potwierdzający kremację. Jeśli macie Państwo problem, ze skompletowanie dokumentów, zachęcamy Państwa do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy, zajmą się wszystkim za Państwa, skracając przy tym czas trwania całej procedury.

Jak odbywa się transport ciała lub prochów?

Aby zwłoki lub prochy mogły zostać wydane, firma musi okazać specjalne dokumenty, w tym te, wymienione powyżej. Zobowiązana jest również, do przedstawienia dokumentów, takich jak potwierdzenie dostosowania pojazdu do przewozu zmarłych, oraz pozwolenia na wydanie ciała. Po odebraniu ciała, nasi pracownicy, przygotują osobę zmarłą do transportu, oraz w razie konieczności, pomogą w organizacji pogrzebu, poprzez współprace z wybranym zakładem pogrzebowym.
Na obecną chwilę, możliwe są trzy sposoby transportu ciała. W zależności od tego, czy ciało, szczątki czy prochy, będą sprowadzane drogą lądową, morską czy powietrzną, czas i cena, znacząco różni się. Wpływ, ma na to między innymi miejsce w samolocie, ewentualne korki na drodze, lub złe warunki atmosferyczne. O dokładnej sytuacji, będą informować Państwa nasi pracownicy.
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy Państwu usługi na najwyższym poziomie. Nasi pracownicy, w Państwa imieniu, skontaktują się w razie konieczności z konsulem lub ambasadą, skompletują niezbędne dokumenty, oraz zajmą się transportem ciała. W razie konieczności, jesteśmy w stanie, skontaktować się, oraz współpracować z zakładem pogrzebowym, by ułatwić organizowanie ceremonii pogrzebowej.,
W razie chęci uzyskania większej ilości informacji, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelakie pytania, i pokierujemy, co należy zrobić, by w szybki czasie, sprowadzić ciało, szczątki lub prochy bliskiej osoby do kraju. Nasi pracownicy, dostępnie są dla Państwa całodobowo, pod numerem telefonu. Zachęcamy więc do kontaktu w każdym momencie, a my dokonamy wszelkich starań, by transport odbył się szybko, oraz bez większy problemów.