własna produkcja przypinek na maszynie własna produkcja przypinek na maszynie

Samodzielna produkcja przypinek – prosto i niedrogo

Marzysz o własnych przypinkach ze swoimi unikalnymi wzorami? Zastanawiasz się jak to zrobić? Uwierz mi to nic trudnego i absolutnie nie musisz być doświadczonym producentem, aby stworzyć swoje własne, oryginalne przypinki. Dzięki urządzeniu takiemu jak maszyna do przypinek, a także łatwo dostępnym różnego rodzaju komponentom do przypinek, proces produkcji staje się łatwy, szybki i przede wszystkim całkiem niedrogi.

Jak zrobić samodzielnie własne przypinki?

Krok 1. Zakup maszyny do przypinek

Pierwszym działaniem jakie należy podjąć w celu uruchomienia samodzielnej produkcji przypinek jest zakup maszyny do robienia przypinek. Wybierz odpowiednią maszynę do przypinek dostępną na rynku. Taka maszyna do przypinek to inwestycja, która otwiera drzwi do indywidualnej produkcji. Czy to na mniejszą czy na większą skalę.

Krok 2. Zakup komponentów do przypinek

Kluczowym elementem są komponenty do przypinek. To specjalne elementy, z których składa się przypinka. Zakup ich najlepiej dokonać w tym samym sklepie co maszynę i zrobić to równocześnie. Komponenty muszą być dobrane rozmiarem do maszyny, czyli jeśli kupisz maszynę 50mm, to także komponenty do przypinek musisz kupić w tym właśnie rozmiarze. Materiał do przypinek da się kupić przeważnie w opakowaniach po sto sztuk, a więc kupisz sto lub wielokrotność. Większe opakowania to zwykle niższa cena za sztukę.

Jak już się wdrożysz nieco w poszukiwania komponentów to bardzo szybko przekonasz się że możesz nabyć materiał do produkcji klasycznych przypinek – z agrafką, ale też kilku innych rodzajów. Jak choćby z zapięciem magnetycznym czy tzw. krokodylkiem.

Krok 3. Start produkcji przypinek

W tym celu wydrukuj swoje ulubione grafiki na papierze fotograficznym. Następnie wytnij je. Najlepiej za pomocą specjalnej wycinarki do papieru dostosowanej do średnicy produkowanych przez Ciebie przypinek. Weź maszynę i umieść w jej matrycach (zgodnie z instrukcją) wszystkie elementy komponentów oraz wydruk. Na koniec zaciśnij rączką maszynę, obróć matryce i ponownie zaciśnij. To właściwie koniec. Weź do ręki swoją przypinkę i zacznij ją podziwiać.

Taniej przypinek zrobić się nie da

Samodzielna produkcja przypinek to nie tylko sposób na unikalne akcesoria, ale także ekonomiczna alternatywa dla zamawiania gotowych przypinek, które będą zdecydowanie droższe. Po zakupie własnej maszyny do przypinek, głównym kosztem są jedynie komponenty do przypinek. Mniejszymi zaś papier i tusze do drukarki. Reasumując, możesz produkować przypinki w dowolnej ilości za bardzo niewielkie pieniądze.