Suknia z Twoich snów

Odpowiednie dobranie sukni ślubnej to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o przygotowanie do wesela. Na dopasowanie jak najlepszej sukni wpływa tak wiele czynników, że nikogo nie dziwi fakt że kobiety na długo przed planowanym dniem uroczystości rozpoczynają jej poszukiwania lub zlecają szycie wymarzonej kreacji.

Kupno czy szycie?

Jednym z pierwszych dylematów przyszłej panny młodej jest to, czy kupić gotową suknię czy też lepiej zdecydować sie3 na jej uszycie na indywidualne zamówienie. Na pewno ta druga opcja pozwala uzyskać idealnie dopasowaną, wymarzoną kreację, jednakże bardzo często koszt sukni jest dość wysoki. Obecnie bardzo wiele pracowni szyje wcześniej suknie, które oferuje jako gotowe modele. W niektórych sytuacjach pracownia dopuszcza w cenie sukni niewielkie przeróbki, jak na przykład zwężenie o wskazaną ilość centymetrów czy skrócenie. Oczywiście nie zawsze taka opcja jest oferowana, ponadto bywają modele sukni ślubnych, których nie da się przerobić. Ponadto w niektórych pracowniach, zwłaszcza tych cieszących się dużą renomą na rynku, aby uszyć suknie ślubne (Warszawa) należy rezerwować termin z bardzo dużym wyprzedzeniem. Jeśli ktoś nie może czekać, wówczas na pewno zakup gotowej sukni będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, a przede wszystkim znacznie szybszym.

Fason dobrany do kobiety

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze sukni ślubnej jest jej odpowiedni fason. Panie do wyboru mają bardzo wiele różnorodnych propozycji, poczynając od wyboru odpowiedniej długości, na materiale i ozdobach kończąc. Niektóre fasony sukienek mocno opinają sylwetkę, inne zaś są znacznie luźniejsze. Te pierwsze zazwyczaj wybierają panie, które mogą się pochwalić idealną sylwetką. Kobiety, które uważają że mają zbyt dużo kilogramów zazwyczaj decydują się na sukienki o nieco luźniejszym kroju, spływające po ciele lub też odcinane pod biustem. Na pewno jednak spośród tak wielu modeli każda kobieta znajdzie idealnie dopasowany do swojej figury i jednocześnie spełniający jej wymagania pod względem wizualnym. Na uszycie sukni na indywidualne zamówienie bardzo często decydują się panie o nietypowej budowie sylwetki. W ich sytuacji często okazuje się, że przeróbka gotowych modeli sukienek jest czasochłonna i koszt wykonania jej może być dość wysoki. W przypadku niektórych modeli może się również okazać, że wcale nie będzie to możliwe. Obecnie bardzo często panie decydują się również na zakup sukienek używanych. Wiele modeli, przede wszystkim ze znanych pracowni jest dość drogich, zaś odkupując je od innych osób można je zdobyć znacznie taniej. W przypadku modeli dość mocno przylegających do ciała, panie muszą się pilnować, aby ich waga się nie zmieniła. Wtedy bowiem może się okazać chwilę przed uroczystością, że sukienka nie pasuje. Jednakże dobra krawcowa bez problemu pomoże nie tylko dopasować sukienkę, ale również wie, na które wymiary należy zwrócić szczególną uwagę. Dobrze dobrana sukienka, wygodna i dopasowana do sylwetki pozwala cieszyć się wyjątkowym dniem ślubu bez obaw o strój.