Nagrobek – ważna inwestycja

Nagrobek, z reguły, jest wykonany z granitu. Granit jest wykorzystywany do budowy nagrobków z wielu powodów. Jest to nie tylko piękny i trwały materiał, ale ma również długą tradycję stosowania w budowie pomników nagrobnych. Główną zaletą granitu jest łatwość, z jaką można go obrabiać, nadając mu dowolny kształt. Pomniki nagrobne granitowe z Krakowa są bardzo zróżnicowane pod względem kształtów.

Zastosowanie:

W Polsce nagrobek stosuje się nie tylko w przypadku pochówków chrześcijańskich. Zwyczaj oznaczania grobu kamieniem lub innym przedmiotem jest obserwowany od tysięcy lat. W Polsce rozpoczął się on w okresie neolitu, a swoje apogeum osiągnął w epoce brązu.

Są one używane są w Kościele rzymskokatolickim i w Kościele prawosławnym. Wykorzystywane są również przez religie niechrześcijańskie, takie jak buddyzm i hinduizm, a także inne religie, jak islam. Nagrobki (kamso-nagrobki.pl) są również wykorzystywane do upamiętnienia osób, które zostały skremowane, a nie pochowane, ponieważ ich rodzina życzy sobie, aby tak pozostało, lub ponieważ nie stać ich na pochówek naziemny.

W niektórych krajach, zwłaszcza w Ameryce Północnej, jest to uważane za kontrowersyjną „pamiątkę cmentarną”. Są one postrzegane jako obraza dla zmarłego i osób, które przeżyły. Dzieje się tak głównie dlatego, że często wykorzystuje się w ten sposób ludzką żałobę. Zbieranie nagrobków było kiedyś uważane za łagodne dziwactwo wśród turystów odwiedzających Europę; jednak od czasu, gdy tani import zalał rynek, praktyka ta stała się powszechna i pozbawiona znaczenia dla wielu turystów.

Do produkcji Krakowskich nagrobków wykorzystywane są zaawansowane technologie i nowoczesny sprzęt.

Firma oferuje swoim klientom szeroką gamę pomników, różne kształty i rozmiary.

Pomniki te wykonane są z kamienia naturalnego, granitu lub marmuru. Mogą być zamknięte (z krótką inskrypcją z boku) lub otwarte (z epitafiami po obu stronach). Kształt może być prostokątny, kwadratowy, romboidalny, a nawet owalny. Nagrobki wykonywane są w różnych rozmiarach i kształtach. Cena nagrobków zależy od rodzaju materiału, wielkości, kształtu i epitafiów.

Pomniki cmentarne dostępne są w wielu kształtach, które różnią się w zależności od ich przeznaczenia:

  • płaski obelisk;
  • nagrobek w kształcie trójkąta;
  • wypukłe;
  • z figurkami;
  • postumenty pod urny;
  • znaki nagrobne z krzyżami;
  • pomniki nagrobne;
  • niskie

Pomniki te mogą być umieszczane na cmentarzu, w obrębie działki grzebalnej lub rozrzucone na nie poświęconym terenie. W niektórych miejscach są one często umieszczane na własnych cmentarzach.

W północnoamerykańskim angielskim i australijskim angielskim, termin tombstone jest czasami używany do opisania każdego pomnika, który nie jest w formie wygrawerowanego nagrobka lub tablicy, podczas gdy termin grave marker jest używany częściej w amerykańskim angielskim, gdzie są one bardziej powszechne.