Czym są naświetlacze LED?

Zastosowanie diod LED to bardzo wiele możliwości, które sprawiają, że można przy ich pomocy tworzyć bardzo przydatne i ciekawe źródła światła. Jednym z takich właśnie jest naświetlacz LED. Okazuje się, że pomimo jego bardzo dużej popularności jest on powszechnie nazywany lampą zewnętrzną.

Czym są naświetlacze led?

Naświetlacze LED to rodzaj lampy, która oczywiście wykonana jest w technologii LED. Spośród wielu innych wyróżnia ją przede wszystkim zastosowanie jak też wygląd. W naświetlaczach stosuje się zazwyczaj dość mocne moduły LED, dające jasne światło. Powodem jest przede wszystkim ich zastosowanie – przeznaczone są w większości do stosowania na zewnątrz, jako źródła światła w nocy. Naświetlacze LED mogą być wyposażone w czujniki ruchu, co sprawia że nie a potrzeby za każdym razem włączania światła w razie konieczności. Znakiem rozpoznawczym jest ich kształt – zazwyczaj produkowane są tak, że wyglądają jak skrzynki, najczęściej w kolorze czarnym lub szarym, z zamontowanym wewnątrz wkładem ledowym. Aby światło które dają naświetlacze było jeszcze lepsze, stosuje się wewnątrz specjalnie wyprofilowane materiały, dobrze odbijające światło. Dzięki temu snop światła jest o wiele mocniejszy. Taka konstrukcja sprawia, że wystarczy niewielki moduł ledowy, aby można było uzyskać wyraźne światło i dobrze oświetlić okolicę.

Gdzie stosuje się naświetlacze?

Naświetlacze led powszechnie stosowane są do oświetlania terenów zewnętrznych. Parkingi, place budowy czy nawet przydomowy ogródek – wystarczy odpowiednio dobrany i zamontowany naświetlacz, aby wszystko było wyraźnie widoczne. Oczywiście na rynku jest ich wiele rodzajów, różnią się między sobą nie tylko mocą, ale również parametrami takimi jak na przykład rodzaj zastosowanych diod. Mogą być one zasilane zarówno ze stałego źródła prądu, jak też podłączone do baterii. Umożliwia to niewielki pobór mocy, który jest wynikiem zastosowania technologii led. Niektóre naświetlacze mają możliwość włączenia lub wyłączenia czujnika ruchu, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dlatego bez problemu można dobrać odpowiedni do każdej sytuacji. Bardzo często po ich zamontowaniu, na przykład na ścianie budynku naświetlacze mogą być ustawiane tak, aby kierowały światło w określony punkt. Taka możliwość ich regulacji to również dobry pomysł, zwłaszcza w miejscach takich jak budowa, gdzie często potrzeba oświetlić inne miejsca. Są one lekkie i łatwo je przenosić, dlatego znalazły swoje zastosowanie również jako lampy, na przykład w warsztatach samochodowych.