Godne pożegnanie bliskiej osoby

W okresie pomiędzy żałobą a wydaniem ciała do kremacji lub pochówku ważna jest opieka nad osobą zmarłą. Jest to również duże wyzwanie zarówno dla rodzin jak i zakładów pogrzebowych. Zakłady pogrzebowe w Krakowie pomogą Państwu wybrać odpowiedni rodzaj kamienia, który może służyć nie tylko jako wspomnienie o bliskiej osobie, ale również jako namacalna pamiątka jej śmierci podczas ceremonii.

Pomniki nagrobne są często umieszczane na cmentarzach i innych miejscach pochówku, ale mogą być również umieszczane na prywatnych posesjach. W historii istniało wiele różnic; na przykład w Irlandii i Szkocji nagrobki były tradycyjnie płaskie i oznaczone prostym krzyżem (patrz krzyż celtycki), podczas gdy we wczesnej Ameryce bogaci mogli mieć bardziej ozdobne pomniki, czasami nawet zawierające podobizny ich samych lub ich bliskich. Niektóre religie zabraniają stosowania określonych form oznakowania grobów. Na przykład islam zabrania oznaczania grobów; odwrotnie, prawo żydowskie wymaga, aby groby były oznaczone.

Materiał

Wiele osób wybiera granit jako najlepszą opcję. Oprócz swojej trwałości, jest on również estetyczny i może zapewnić wysokiej jakości wykończenie. Należy pamiętać, że granit jest ciężki i dlatego nie jest łatwy w transporcie. Inną alternatywą jest piaskowiec. Piaskowiec nie jest może tak trwały jak granit, ale ma charakterystyczny wygląd, co czyni go idealnym wyborem dla osób szukających czegoś innego. Inne opcje obejmują marmur i wapień. Oba są stosunkowo lekkie, ale za to niezwykle wytrzymałe. Będą one idealne, jeśli szukają Państwo niewymagającego konserwacji nagrobka na miejsce pochówku bliskiej osoby.

Istnieje również wiele innych materiałów, które można wybrać, w tym steatytu, betonu i włókna szklanego. Jeśli zależy Państwu na opcji przyjaznej dla środowiska, odpowiednie może być drewno lub korek. Dla tych, którzy szukają tańszej alternatywy, są tanie nagrobki dostępne w przystępnych cenach.

W ostatnich latach popularne stały się pomniki cementowe i granitowe. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, łatwe w utrzymaniu i stanowią integralną część każdego cmentarza. Są trwałe i mogą być użytkowane przez wiele lat. Najbardziej rozpowszechnionym typem jest nagrobek wykonany z cementu o konstrukcji betonowej i obłożony płytami granitowymi. Materiał ten jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce, ponieważ jest piękny i trwały.

Pomniki nagrobne z cementu lub granitu mają stosunkowo niską cenę. Ceny zależą od ich wielkości, bogactwa detali i skomplikowania wzoru, a także od materiałów i sposobu obróbki.